Stripe – jeden system, 130 walut świata

Clicket to unikalne rozwiązanie na polskim rynku ubezpieczeniowym, które wspiera także cudzoziemców przyjeżdżających do Polski. Dlatego do obsługi płatności w naszej aplikacji wybraliśmy równie ciekawy system – Stripe, czyli elastyczne narzędzie płatnicze, które umożliwia płatność w ponad 130 walutach świata. W końcu bez względu na to z jakiego kraju przyjeżdżasz, dobrze móc sprawnie zapłacić we własnej walucie.

Czym jest Stripe?

Stripe to bardzo prosta metoda płatności, która wymaga jedynie karty płatniczej. Może to być zarówno karta kredytowa, jak i debetowa. Stworzyło ją dwóch braci z Irlandii, John i Patric Collison. Dzięki niej już w wieku 26 i 28 lat stali się miliarderami. Od samego początku firma działa globalnie, a jej rozwiązanie szybko zdobyło popularność w wielu krajach świata. Poza prostotą i płatnościami wielowalutowymi Stripe stawia też mocno na bezpieczeństwo. Firma zapewnia najwyższe pod tym względem standardy, gwarantując, że zapisane dane na temat płatności nie zostaną wykorzystane bez zgody użytkownika. W Polsce zadebiutował w 2019 roku i choć nie jest jeszcze tak znany jak inne metody płatności, to sprawnie stara się to nadrobić.

Ze względu na Was, naszych klientów i Wasze potrzeby Stripe był dla systemem pierwszego wyboru. Nie wykluczamy jednak, że w najbliższym czasie pojawią się dodatkowe metody płatności, szczególnie dla osób przyzwyczajonych do innych systemów.